TAMAMLANAN PROJE

Premonte Tivat

Maltepe / İdealtepe

Avrupa Sizi Çağırıyor!

Montenegro… Geniş sahilleri, turistik mekanları, UNESCO dünya mirası listesinde yer alan Kotor kasabası ve daha pek çok güzelliğiyle Avrupa’nın ortasında gelişmekte olan bir Balkan ülkesi! Doğusunda Arnavutluk ve Kosova, kuzeyinde 2006’da ayrıldıkları Sırbistan, batısında Hırvatistan, Bosna-Hersek ve güneyinde uzun sahillerinin bulunduğu Adriyatik Denizi yer alıyor. Avrupa’nın ve Dünya’nın önemli ve gezilesi şehirlerine kısa uçuş mesafeleriyle ulaşım sağlayabiliyorken, aynı zamanda çok da iyi bir deniz rotasına sahip olmanın avantajına sahip.

FOTOĞRAF GALERİSİ

PROJEYİ YAKINDAN İNCELEYİN

Avrupa Sizi Çağırıyor!

Premonte Tivat / Montenegro projemiz, ultra mega yatların ve dünyaca ünlü markaların yer aldığı Porto Montenegro marinasına sadece 5 dakika mesafededir. Turistik anlamda dünya sosyetesi ve üst düzey varlıklı turistlerin uğrak noktalarından biridir.
PROJE HAKKINDA

KAT PLANLARI

KONUM - ÖZELLİK -TASARIM

PROJE HAKKINDA

KONUM

MONTENEGRO

ÖZELLİK

OKUL, AVM, HASTANE, MİNÜBÜS, METRO

ULAŞIM

OTOBÜS, TAKSİ

DAİRE SAYISI

2+1, 3+1, 3+2

Montenegro… Geniş sahilleri, turistik mekanları, UNESCO dünya mirası listesinde yer alan Kotor kasabası ve daha pek çok güzelliğiyle Avrupa’nın ortasında gelişmekte olan bir Balkan ülkesi! Doğusunda Arnavutluk ve Kosova, kuzeyinde 2006’da ayrıldıkları Sırbistan, batısında Hırvatistan, Bosna-Hersek ve güneyinde uzun sahillerinin bulunduğu Adriyatik Denizi yer alıyor. Avrupa’nın ve Dünya’nın önemli ve gezilesi şehirlerine kısa uçuş mesafeleriyle ulaşım sağlayabiliyorken, aynı zamanda çok da iyi bir deniz rotasına sahip olmanın avantajına sahip.

Montenegro gelişmekte olan bir ülke olup Avrupa Birliğine ilk sırada aday ülke konumunda. Bir çok yatırım avantajına sahip olması, Montenegro’yu yatırım yapmak isteyen yabancı yatırımcılar için cazip bir fırsat ülkesi haline getiriyor. Minimum tutarlar olmaksızın gayrimenkul ve oturum izni alınabilmekte, bu oturum izninden başvuru sahibi, eşi ve 18 yaşından küçük çocukları yararlanabilmekte. Tüm bunları neden mi anlatıyoruz? Çünkü Aramis Yapı’nın ilk yurt dışı projesi Premonte Tivat, Montenegro’da yükseldi!

Premonte Tivat / Montenegro projesinin yer aldığı Tivat, Montenegro’nun güneybatısında, Kotor Körfezi’nin kıyısında, coğrafi konumu, havası, doğal güzellikleri ile turistik bir merkez haline gelmiş bir şehir. Adriyatik’in en güzel plajlarından birine sahip Tivat havasıyla ve doğallığı ile yaz ve bahar mevsimlerinin aranan şehirlerinden biri konumunda. Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Tivat’ta yazlar sıcak, kışlar ise ılık bir hava olurken, denizinin temizliği fark yaratmaktadır. Bu sayede dünyanın her bölgesinden turistleri ve tabii ki yatırımcıları buraya çekmektedir.

Premonte Tivat / Montenegro projemiz, ultra mega yatların ve dünyaca ünlü markaların yer aldığı Porto Montenegro marinasına sadece 5 dakika mesafededir. Turistik anlamda dünya sosyetesi ve üst düzey varlıklı turistlerin uğrak noktalarından biridir. Avrupa’nın diğer ülke ve şehirlerine uçmak için uygun olan, İstanbul’dan direkt uçuş bulunan Montenegro’nun 2. büyük uluslararası havalimanı olan Tivat Havalimanı projemize yürüyerek 10 dakika mesafede yer almaktadır. Daha önce de bahsettiğimiz UNESCO dünya mirası listesinde yer alan Kotor şehri ise 8 dakika uzaklıktadır. Tüm bunların yanında Premonte Tivat / Montenegro projesi, evinizde mayonuzu giyip terlikleriniz ile denize inebilecek kadar yakın mesafede, adeta denizi ayağınıza getirdik!

Biraz da Tivat şehrinden bahsedelim. Yaz-kış yaşayan, modern bir şehir öncelikle. Ülkenin turizm merkezlerinden biri olmasının yanında dilediğinizde kalabalıktan uzak kalmak için de ideal. Montenegro’nun diğer şehirlerine oranla da çok daha fazla güneş alıyor bu da önemli bir artısı. Gidenlerden biri diyor ki “Sokaklarında gezerken Alica Harikalar Diyarında gibi hissettiğim, Montenegro’ya aşık olma sebeplerimden biri!” Etkileyici değil mi? 🙂 Yeşil panjurlu, bahçeli, sayfiye evleri de yine şehre hava katan diğer öğelerden sadece birkaçı.

 

 

Peki ya Premonte Tivat / Montenegro nasıl bir proje? Denizin hemen yanında yükselen Premonte Tivat 30 ile 135 m2 arasında değişen, 3 adet Stüdyo daire, 17 adet 1+1 ve 2 adet Loft daire olmak üzere 22 daire ve 1 dükkandan oluşmaktadır. Güney Avrupa mimarisinin detaylarını oluşturduğu Premonte Tivat / Montenegro’ya çok kısa yürüyüş mesafelerinde çeşitli kafeler, restoranlar, alışveriş mağazaları, kumsal ve pek çok ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz dükkanları bulabileceksiniz.

Projenin konum olarak da birçok avantajı mevcut. Başta dünyaca ünlü Porto Montenegro marinasına yürüme mesafesinde olması, bunun dışında yine sahil şeridine ve plajlara sadece 30 metre mesafede yer almasından dolayı, özellikle yaz aylarında günlük ya da haftalık kiralama yapılabilmesine imkan sağlamakta. Yaz sezonunda günlük 150-200 euro, aylık ise 1000 Euro civarında bir kira getirisi oluşturabilmektedir.

Tüm bu avantajlı bilgilerden sonra aklınızda “Peki satın alım işi nasıl olacak?” sorusu belirmiş olabilir. Şimdi de o konuyu açıklayalım. Daire satış sözleşmeleri Türkiye’de protokol olarak, ardından ise Montenegro’da noter huzurunda yapılmaktadır. Satış fiyatlarına %21 KDV dahilken, kapalı otopark ve depo dahil değildir. Kapalı otopark için ayrı bir fiyat listesi bulunurken ayrı tapu ve ayrı satış yapılmaktadır.

Projedeki konutlara banyo dolabı, duşakabin, termosifon ve portmanto dolabı takılmış durumda. Mutfak, alıcının kendi zevkine göre dizayn edilmek üzere beklemeye bırakılmış halde. Yine aynı şekilde ısınma ve soğutma sisteminin en önemli parçası olan klima salonda yer alacak, diğer odalara ise klima alt yapısı yerleştirildi. Hayat kalitenizi yükseltecek bir diğer konu olarak balkon hariç tüm dışa bakan pencerelere elektrikli panjur takıldı. Sahile bu kadar yakın bir ev hazırlarken bazı ince ayrıntıları değerlendirdik tabii ki. Örneğin 3 metrelik daire iç yüksekliğine uygun olarak dışarıya bakan tüm pencereler tam boy alüminyum yapılarak içeride otururken bile kendinizi dışarıda, sahil kenarında gibi hissedebileceksiniz. Elbette ki sıcak su ihtiyacı için termosifon olmaması düşünülemez.

Avrupa Birliği sürecinden hemen önce halen müthiş bir fırsat fiyatına sahip olmasıyla tam bir yatırım olanağı sağlayan Premonte Tivat Projesi yatırımınızı 10 yılda geri alma şansını sunarken Avrupa Birliğinde süresiz oturum hakkı elde etmenizi de sağlayacak. İsterseniz yatırım, isterseniz Avrupa’da yaşam için büyük avantajlara sahip Premonte Tivat Projesi Montenegro’da siz misafirlerini bekliyor!

Projelerimiz hakkında görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

Proje danışmanlarımız ile görüntülü randevu alarak projelerimizi inceleyebilir, tüm detayları canlı olarak öğrenebilirsiniz.